Jesteś tutaj: Start / Start / Po proteście

Po proteście

21 listopada 2019

Szanowni Państwo! W imieniu całej społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim - Rodzicom, Absolwentom, byłym Pracownikom, Sympatykom szkoły za okazane nam wsparcie podczas wczorajszego protestu pod budynkiem naszej szkoły. Szczególnie pragniemy podziękować Radnym Rady Miejskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i poświęcili nam swój czas.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mieli możliwość pojawić się na naszym proteście, co jest dla nas zrozumiałe. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zaproszenie na nasz protest (który miał charakter pokojowy i był poza sferą polityczną) zostało rozesłane do wszystkich radnych.

Emocje, jakie nam towarzyszą przez ostatnie dni, są bardzo duże, co wynika z faktu, iż leży nam na sercu los naszej szkoły, naszego drugiego domu, miejsca, w którym spędzamy prawie 1/3 swojego życia. Podczas protestu chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców miasta na nasz problem, jakim jest pomysł likwidacji naszego liceum. Podczas protestu były widoczne hasła, które miały zasygnalizować problem i wzmocnić przekaz, nie miały one na celu nikogo obrazić. Jeśli jednak kogoś uraziła ich treść, serdecznie przepraszamy. Prosimy, aby Państwo zrozumieli sytuację, w jakiej się znajdujemy i jakie trudne emocje nam towarzyszą.

Przemysław Kawka

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO2