Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Dynia w LO2

Dynia w LO2

8 listopada 2019

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. W okresie jesiennym, zwłaszcza w listopadzie, kojarzy się ze świecącymi w ciemności oczami, które są wycięte w pomarańczowej głowie, i przerażającym uśmiechem.

W LO2 odbyły się obchody Tygodnia Dyni. Uczniowie w pierwszym dniu udekorowali gazetki szkolne oraz drzwi swoich klas. Nieodłącznym elementem wystroju korytarzy były oczywiście dynie- w różnych kształtach i odcieniach pomarańczy. Wszystkie dekoracje i ozdoby były starannie wykonane i wprowadziły w szkolną rzeczywistość upiorno-groteskowy klimat. Drugi dzień był zarezerwowany dla barwy pomarańczowej. Osoby, które miały na sobie coś w tym kolorze, nie były pytane- chętnych było wielu. Z audycji, która odbyła się dnia trzeciego, można było dowidzieć się wielu ciekawostek na temat dyni. Amatorzy tego warzywa otrzymali interesujące i „smaczne” przepisy na ciasto, zupę, placki i marmoladę dyniową. Podsumowującym wydarzeniem była skoczna belgijka wykonana przez uczniów w ostatnim dniu.

Jak widać Tydzień Dyni minął w przyjaznej i zabawnej atmosferze, upiorne pozostały tylko uśmiechy dyniowych masek. Aż żal było pozbywać się tych pięknych dekoracji!

Natalia Wojciechowska, 2b