Językiem teatru o Adamie Mickiewiczu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2019

"Na paryskim bruku" - to klasycznie zrealizowany spektakl jednego aktora o życiu i twórczości autora „Dziadów”, w którym uczestniczyła grupa drugoklasistów z klasy humanistycznej.

Spotkanie było podzielone na dwie części, w pierwszej mogliśmy podziwiać grę profesjonalnego aktora, który interpretował teksty poety chronologicznie od czasów wileńsko-kowieńskich aż do okresu paryskiego. Pełna ekspresji sceniczna realizacja to doskonała powtórka najważniejszych faktów z życia Mickiewicza zilustrowanych fragmentami znanych utworów wieszcza.

Natomiast w części drugiej odbyły się aktywne warsztaty z udziałem młodzieży siedzącej na widowni, która mogła sprawdzić się w krótkich scenkach teatralnych. Występy poprzedził szybki kurs poprawnej wymowy, bo – jak doskonale wiemy- język polski do najłatwiejszych nie należy. Kolejne zadania potwierdziły, że każdy może spróbować swych sił na scenie. Wystarczyło trochę humoru, aplauz widowni i wszystkie aktorskie wyzwania zostały zrealizowane niemal profesjonalnie.

Taka forma edukacji, nie w szkolnych ławkach, to ciekawa, zabawna i inspirująca propozycja.

Ola Grzenia 2b

Galeria

  • Powiększ zdjęcie warsztaty

    warsztaty