Integracja w Istebnej na 100%

8 października 2019

Dyrekcja szkoły, wychowawcy, pani pedagog oraz samorząd uczniowski uczestniczyli w wycieczce integracyjnej klas pierwszych. Miejsce spotkania, sprzyjająca pogoda i klimat turystycznej miejscowości dopełniły dobre humory uczniów.

Superzabawa, kreatywne pomysły i wspólny czas na rozmowę były szansą na poznanie się uczniów i zbudowanie nowych więzi klasowych. Już w autokarze widać było, że rozmowy prowadzone pomiędzy uczniami są kolejnym krokiem do poznania siebie nawzajem.

Po przyjeździe do ośrodka, w którym przebywaliśmy podczas wycieczki, każdy dostał klucz do pokoju i miał chwilę odpoczynku. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na pyszny obiad, który zadowolił najbardziej wybrednych smakoszy. O godzinie 14 uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wędrówkę po okolicy, zwiedzając Złoty Groń,
po powrocie do ośrodka czekała na nas, równie pyszna jak obiad, kolacja.

Następnie nadszedł czas integracji klas, który został wypełniony przez wspaniały samorząd uczniowski. Na początku każda z grup miała za zadanie narysować herb klasy i przedstawić w ten sposób swój profil. To zadanie potwierdziło, że umiejętność pracy w grupach, współpraca, zaangażowanie to podstawa do budowania zgranego zespołu.  Nadszedł czas na konkurencje. Klasy zostały podzielone na dwie grupy po podstawówce i po gimnazjum.

Wtedy zaczęła się superzabawa, różnego rodzaju zadania pozwoliły, aby każda z klas była jedną wielką całością. Konkurencje były różnego rodzaju, np. skojarzenia, kura, która znosi jajka, balonik, niewidzialny smakołyk, wszystkie klasy rywalizowały między sobą. Humor i radosna atmosfera tworzyły na sali pozytywny klimat i wszyscy z chęcią brali aktywny udział w konkurencjach.

I oczywiście nie zabrakło wyczekiwanej przez wszystkich uczestników dyskoteki, na której DJ Aleksandra Osmenda była niezastąpiona. Dynamiczne kawałki przeniosły nas w świat muzyki, gdzie  wszyscy bawili się znakomicie. Po dużej ilości wrażeń obozowicze udali się do pokoi.

W drugim dniu tuż po śniadaniu nastąpiła jedna z najbardziej oczekiwanych przez wszystkich chwil- prezentacja klas, profili, tego, jak uczniowie widzą siebie teraz lub w niedalekiej przyszłości. Prezentacje klas były wspaniałe, występujący uczniowie wykazali się niezwykłymi talentami- śpiewem czy grą na instrumentach. Przedstawienia były pokazane w kilku formach, towarzyszyły im różnego rodzaju improwizacje, śpiewanie piosenek czy pokazy przedmiotowe, w czasie których uczniowie byli poprzebierani tematycznie, zgodnie z danym profilem. Wszystkie klasy zasłużyły na gromkie brawa, ponieważ prezentacje wypadły perfekcyjnie.

Takie obozy naprawdę integrują uczniów, potwierdzają, że czas zabawy i wspólnego przebywania ze sobą wpływa na klimat w klasie i dalsze lata nauki. Mamy nadzieję,
że wszystkim się podobało. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

Waligóra Anna 2B