Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Naukowcy nocą

Naukowcy nocą

6 października 2019

Dnia 27 września 2019 roku uczniowie LO2 mieli okazję uczestniczyć w corocznej Małopolskiej Nocy Naukowców, tym razem zwiedzili wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W tym roku do Krakowa wybrała się grupa 37-osobowa.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach z informatyki ,w trakcie których uczyli się programowania a także łamania zabezpieczeń. Na wydziale chemii zwiedzili laboratoria, poznając tajniki wiedzy z chemii organicznej. Dociekliwi mogli dowiedzieć się, jak powstaje obraz w mikroskopie.

Program tej niezwykłej nocy obejmował również  wykłady z innych dziedzin - fizyki oraz biologii. Uczestnicy mogli wziąć udział w eksperymentach świetlnych , przyjrzeć się „z bliska” atomom, zdobyć wiedzę na temat dualizmu, dżdżownic i sinic. Jak co roku wyjazd na Małopolską Noc Naukowców był udany.

Julia Szremska, 2b