Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Żelazny chwyt

Żelazny chwyt

armNie raz słyszeliśmy powiedzenie, że ‘praktyka czyni mistrza’. W tej wyjątkowej dyscyplinie sportu, jaką jest siłowanie się na rękę, czyli inaczej zwany armwrestling najważniejszym elementem jest odpowiedni chwyt dzięki któremu  możemy łatwiej zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.

Jest to sport indywidualny zależny przede wszystkim od masy ciała zawodnika oraz jego masy mięśniowej. Nasza szkoła po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w XIII Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Siłowaniu na Rękę. Nabory do zawodów odbyły się w każdej szkole w naszym mieście i dotyczyły zarówno uczniów szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Każdy uczestnik musiał zapoznać się z ogólnie znanymi zasadami oraz przestrzegać ich podczas konkursu. Opiekunem naszej grupy uczniów był mgr Maciej Czerwiński, którego słowa otuchy i wsparcia dodawały dużej dawki motywacji.

W kategorii powyżej osiemdziesięciu kilogramów udział wziął Wojciech Hypsior z klasy 3d. Zdobył on drugie miejsce w siłowaniu się na prawą rękę. W kategorii OPEN chłopców w siłowaniu na lewą rękę zdobył również miejsce drugie. W kategorii poniżej osiemdziesięciu kilogramów swój udział zgłosił Andrzej Grzelak z klasy 1a. Oczywiście naszą szkołę reprezentowało również grono dziewcząt w składzie Karolina Kaszuba z klasy 2ab oraz Wiktoria Ziemianek z klasy 2d. Dziewczyny siłowały się w kategorii OPEN na rękę prawą.

Cały turniej zorganizowany został przez sekcje armwrestlingu z Klubu Tytan z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Osoby, które zdobyły pierwsze cztery miejsca otrzymały symboliczny medal oraz dyplom, a w kategoriach drużynowych przyznane były puchary. Najlepsi zawodnicy awansowali do drugiego etapu zawodów, który odbędzie się już niedługo.

Wiktoria Ziemianek kl. 2d

arm