Święto każdego z nas

Niezależnie od wieku, w sercu każdego człowieka, choćby głęboko ukryta, drzemie cząstka dziecka. Nie pozwala ona zapomnieć o cieszeniu się z drobnostek i docenianiu małych, lecz ważnych momentów. Mistrzami w tych dziedzinach są jednak najmłodsi, którym najwięcej radości przynosi zabawa i czas spędzony z rówieśnikami oraz rodziną.

Świetlica Środowiskowa na Osiedlu Stałym niezmiennie nie zawiodła swoich podopiecznych w najważniejszym w ich dziecięcych latach święcie - Dniu Dziecka. Specjalnie dla nich oraz ich rodziców zorganizowany został festyn, na którym nie zabrakło rozmaitych atrakcji. Wśród nich znalazł się grill, puszczanie baniek mydlanych, gry i zabawy, a także kosz pełen słodyczy, czyli coś, co bez wątpienia zadowoliło każdego, nawet najbardziej wymagającego malucha. Nie zabrakło także naszych uczniów, którzy nie mogli przepuścić okazji do pomocy: wykazali się swoją kreatywnością, malując dzieciakom buzie i dzielnie asystowali na festynowych stoiskach.

- Zawsze z uśmiechem zgłaszam się do takich imprez, bo praca z dziećmi jest najszczerszą i najlepszą zabawą. Czasem nie jest łatwo, bo jak okazało się przy malowaniu buziek, gdy słyszymy jakieś skomplikowane imiona bohaterów bajek czy gier, których w ogóle nie znamy,bywamy „dinozaurami internetowymi”. Radość dzieci rekompensuje jednak wszelkie poświęcenie, a dzięki przebywaniu z nimi nabiera się dużej cierpliwości - mówi z zadowoleniem jedna z wolontariuszek.

Festyn okazał się więc niepodważalnie świetną okazją do zacieśniania relacji międzypokoleniowych, a także nietuzinkowym sposobem na spędzenie popołudnia, który nie tylko bawił, ale i uczył.

Ania Guzik, 2d