SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ NAUK

JKMJak dobrze wiemy najwięksi geniusze wywodzą się właśnie z małych miast. Tak też zdajemy sobie sprawę, że matematyka to zdecydowanie nie jest łatwy orzech do zgryzienia, jednak istnieją ludzie, którzy zdecydowanie obalają tą teorie.

XIII Jaworznicki Konkurs Matematyczny ma na celu znalezienie najlepszych matematyków w naszym pięknym mieście. Nie mogło na tych zmaganiach bez wątpienia zabraknąć uczniów II Liceum ogólnokształcącego, którzy z dumą nas reprezentowali i nie tylko. Na poziomie podstawowym Agnieszka Skóra zdobyła 3 miejsce, a Julia Kęska i Jakub Korzonek uzyskali wyróżnienia. Koordynatorem całego konkursu od wielu już lat jest Pani Profesor Danuta Mazur. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach uczniowie będą nas równie godnie reprezentować tak jak do tej pory. Jest to również zasługa Naszych wspaniałych nauczycieli, którzy przekazują nam wiedzę. Kto wie może właśnie w naszym małym mieście rośnie nam następca Einsteina?

Natalia Kargul, 2d