Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Ręczna robota

Ręczna robota

armIndywidualność zawodników w dzisiejszych dziedzinach sportu przekracza granice. Każdy zawodnik odnajduje swoje upodobania w innej aktywności fizycznej a to powoduje piękno różnorodności pośród nas. W jaki sposób uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje nowe umiejętności w tym roku szkolnym ?

Po raz pierwszy w naszej szkole mieliśmy okazje przeprowadzić turniej siłowania się na rękę. Większość uczniów była pozytywnie zaskoczona tym pomysłem dlatego listy chętnych osób były wypełnione aż do ostatniego miejsca. W zawodach tego typu udział może wziąć naprawdę każdy. Na poziomie amatorskim, a właśnie na takim zmagali się wszyscy uczestnicy, nie jest wymagane posiadanie ponadprzeciętnych umiejętności. Często wystarczą szczere chęci, zaangażowanie i trochę szczęścia w kieszeni.

W kategorii chłopców do siedemdziesięciu pięciu kilogramów pierwsze miejsce zajął Piotr Paluch z klasy 1a, drugie Szymon Pieczara z 2c, a miejsce trzecie Andrzej Grzelak 1a. Kategoria powyżej siedemdziesięciu pięciu kilogramów przedstawiła następujące wyniki. Na pierwszym miejscu Marcel Cisowski 3a, drugie miejsce Mikołaj Żelazny z 2a a miejsce trzecie Gabriel Jachimczyk 3ab. W kategorii OPEN na lewą rękę pierwszy był Szymon Pieczara, drugi Mikołaj Żelazny, trzeci Andrzej Grzelak.

Łącznie udział wzięło około dwudziestu uczniów. Mimo licznej przewagi męskiej społeczności naszej placówki wśród nich znalazły się także zdolne dziewczyny równie silne i zdolne. W kategorii OPEN dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Karolina Kaszuba z klasy 2ab. Drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Ziemianek z klasy 2d, a na trzecim miejscu znalazła się Aleksandra Osmenda z klasy 1a.

Nad odpowiednim rozplanowaniem i organizacją całego wydarzenia czuwali jak zawsze niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego. Mgr Agnieszka Białas wraz z mgr Maciejem Czerwińskim zadbali o odpowiednią organizację, dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Na szczególną uwagę zasługuję także postawa uczenia klasy 3d - Wojciecha Hypsiora. Kierujemy gorące podziękowania w jego stronę za trud pracy jaki włożył w przygotowanie Mistrzostw II LO w armwrestlingu w kategorii dziewcząt oraz chłopców.

Wiktoria Ziemianek kl. 2d

arm